Publisert: 26. August 2011
Grappas Debutantpris deles ut i år for femte gang. Formålet med prisen er å hjelpe uetablerte artister opp og fram og stimulere til musikalsk nysatsing. Prisvinneren får en platekontrakt med Grappa Musikkforlag A/S. Søknadsfristen er 1. september.
 Tidligere musikkhøgskolestudent Gjermund Larsen mottar Grappas Debutantpris av Trond Viggo Torgersen. |
Vanligvis blir vinnerens debutalbum utgitt ca ett år etter at vinneren kåres.
Tidligere vinnere er Valkyrien Allstars, Gjermund Larsen, Siri Nilsen og Frida Ånnevik.
Online søknadsskjema: http://www.grappas-debutantpris.no
Regler
For å kunne søke må du være under 30 år. Hvis det er et band eller en gruppe som søker så skal flertallet av medlemmene være under 30 år.
Bare debutanter kan søke. Det vil si at du ikke i vesentlig grad kan ha deltatt på en albumutgivelse tidligere. Juryen legger hovedvekt på sjangrene folkemusikk, vise, jazz, samtidsmusikk og musikk for barn. Tekst skal fremføres på norsk eller morsmål.
Les mer på www.grappa.no.